Press | Other languages | Om webbplatsen | Kontakta oss
Lärarförbundets logotyp.

Din personliga ombudsman

Att vara skolledare

Att vara skolledare är att vara arbetsgivarens företrädare samtidigt som man också är arbetstagare. Detta kan skapa olika typer av dilemman, krav och förväntningar som inte alltid är lätta att hantera. Då kan det vara bra att ha någon att ventilera detta med.

Skriv ut sidanSkriv ut
Tipsa en vänTipsa

Kontakta din personliga ombudsman när det gäller frågor som rör din yrkesroll, ditt chefskap och villkor som är förknippade med din anställning.

Ombudsmännen är anställda på Lärarförbundets kansli i olika delar av landet och har stor erfarenhet av skolledarfrågor.

Kontakta din personliga ombudsman om du har frågor om:

  • Yrkesutveckling
  • Lag och avtal
  • Lön och anställningsvillkor
  • Kvalitetsarbete
  • Arbetsrätt
  • Chefscoaching
  • Mentorskap
  • Utbildnings- och arbetsmiljö


Välkommen att höra av dig!






Henrik Johansson
Luleå
070-204 59 86
henrik.johansson@lararforbundet.se





Carina Jonsson
Mittnorrland
070-316 67 14
carina.jonsson@lararforbundet.se





Catharina Hedin
Falun
070-234 75 88
catharina.hedin@lararforbundet.se





Jonas Sirén
Karlstad
070-576 33 36
jonas.siren@lararforbundet.se




Anita Bergqvist
Stockholm
070-620 64 36
anita.bergqvist@lararforbundet.se

Porträttbild saknas



Anne Dahlberg
Uppsala
018-656056
anne.dahlberg@lararforbundet.se




Monica Ahlin Wall
Linköping
070-321 33 01
monica.ahlin.wall@lararforbundet.se





Iréne Jensen
Vänersborg
070-340 75 41
irene.jensen@lararforbundet.se




Cecilia Norberg
Göteborg
070-540 63 47
cecilia.norberg@lararforbundet.se





Steve Nilsson
Växjö
070-386 7740
steve.nilsson@lararforbundet.se





Jonas Forsberg
Malmö
070-559 18 07
jonas.forsberg@lararforbundet.se





Ingrid Silfverberg
Centralt ansvarig
070-397 94 89
ingrid.silfverberg@lararforbundet.se




Björn Hareland
Centralt ansvarig
076-809 44 33
bjorn.hareland@lararforbundet.se

Bild i bildspel
 

Logga in

- för att se dina medlemsuppgifter och din personliga löneutveckling!


Inloggade medlemmar: 63

Avdelningar

Du hör till lokalavdelningen i den kommun där du jobbar.

Medlemsservice

Kontakt@lararforbundet.se
0770-33 03 03 – öppet vardagar kl. 8:00-17:00.
Förändrade öppettider i påsk.

Klicka för att läsa Eva-Lis Siréns senaste krönika

Vad gäller när jag ...

Gå direkt till: